O mnie

Katarzyna Cierpicka

Pewnie, gdybym żyła w zgodzie z oczekiwaniami najbliższych miałabym już przynajmniej trójkę dzieci i kredyt na trzydzieści lat. Oczywiście ważyłabym jakieś 30 kg mniej i była najlepszą panią domu. W między czasie robiąc karierę zawodową jako sprzedawca na pobliskim ryneczku. Ale czy to byłby zły scenariusz? Nie! Tylko to nie byłabym ja, a czyjeś spełnione oczekiwania. 

Więc jak potoczyły się moje losy? Mieszkam w Holandii, do której wyjechałam za pieniądzem zaraz po studiach. Co więcej, mam już ponad trzydzieści lat i nie mam dzieci. Ale mam fajnego męża, którego z wiekiem coraz bardziej doceniam i kota z nadwagą. Ale pod stałą kontrolą specjalistów. 

Swoich sił postanowiłam spróbować w Internecie bo podobno tutaj w 2020 roku pieniądze leżą na ziemi. Sprawdzę.

Podcast

Do stworzenia własnego podcastu zainspirowała mnie wzrastająca popularność tej formuły w Polsce. Szczerze mówiąc o ile dużą przyjemność sprawia mi oglądanie różnych kanałów na YouTube i śledzenie ludzi na Instagramie to sama nie potrafię się jeszcze przekonać do tych platform jako twórca. 

Bycie w centrum zainteresowania obiektywu nie jest po prostu dla mnie. Z całą pewnością wolę sama usiąść przed mikrofonem i powiedzieć to co mam do przekazania. Stąd duża ilość odcinków solowych na moim kanale YouTube. Nie jestem jednak zachłanna i 15 minut twojego czasu mi wystarczy. Mogę Ci towarzyszyć podczas zmywania naczyń, sobotniego sprzątania, czy porannych biegów.

Wiem, że nie dla każdego taka treść gdzie się wymądrzam i śmieszkuję, będzie wystarczająca. Dlatego zaczęłam też nagrywać wywiady. Nie jest to nic odkrywczego bo takich podcastów jest dużo, więc nie wymyślam koła na nowo.

Moją koncepcją nie jest lansowanie się obok znanych nazwisk dla pozyskania zasięgów. Motywem przewodnim jest rozmowa z ludźmi, z którymi ja i Ty możemy się utożsamić. Moimi gośćmi nie są sławni ludzie, czy właściciele wielkich przedsiębiorstw, ale osoby, które nie bały się zrobić kroku w kierunku realizacji swoich celów zawodowych. Chcę Tobie pokazać, że życie to nie tylko codzienne obowiązki i nudna praca. Zwłaszcza za granicą, gdzie często jest ciężko poznać nowe, inspirujące osoby.

Chcę się od nich uczyć, podpatrzeć co sama mogłabym zrobić, aby uniezależnić się od pracy na etacie i zacząć tak jak oni, pracować dla siebie.

Blog

Blog służy mi przede wszystkim uporządkowaniu własnych myśli i podzieleniu się tym co nie nadaje się na odcinek podcastu. Dodatkowo, jeżeli formuła podcastu nie jest czymś dla Ciebie, znajdziesz tutaj transkrypcję odcinków do poczytania.

Nie tak dawno rozpoczęłam w swoim życiu nowy projekt pod tytułem szycie na maszynie. Być może tą przygodą będę się dzielić na tym blogu. 

Mając to wszystko na uwadze wiesz już z jakiej perspektywy opisuję swoje życie w podcaście i blogu. Najważniejszym celem dla mnie jest to, abym sama się czegoś nauczyła i żebyś Ty też z tego słorzystał(a).

Jeżeli już tutaj jesteś to proszę o trzymanie za to kciuków! 

#emigracja #wywiady #przemyślenia #szycie_na_maszynie