Dzisiejszy wpis jest kontynuacją artykułu, w którym pisałam o typach toksycznych mężczyzn. Nie jest to moja autorska koncepcja, a po prostu dzielę bardzo ciekawymi spostrzeżeniami przedstawionymi przez Glass Lillian, autorkę książki o toksycznych mężczyznach. Moim zdaniem jest to coś, czym warto się podzielić.

Czuję też, że ten wpis musi wybrzmieć, jako uzupełnienie poprzedniego artykułu. Dzisiaj chciałabym podkreślić, że każda kobieta niezależnie od skąd jest i kim jest może wejść w związek z toksycznym mężczyzną.

Każda kobieta może być w związku z toksycznym mężczyzną

Szczerze mówiąc przed przeczytaniem książki Lillian związek z toksycznym mężczyzną w mojej wyobraźni mocno powiązany był z chlejącym facetem, który znęca się nad swoją rodziną. Takie właśnie charakterystyczne postacie były w filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety.” Chodzi mi o tego alkoholika rolnika i biznesmena-urzędnika. Zupełnie inni mężczyźni, ale skutek ten sam.

No i przecież, ani ja nie jestem w takim związku i raczej ty też nie. Jednak lektura wspomnianej już książki uświadomiła mi, że toksyczny związek z mężczyzną to coś więcej niż tylko przemoc fizyczna. Że nie jest to coś co dotyczy tylko kobiet z totalnie małych wsi, które nie mają innej możliwości jak nieść ten krzyż.

Nie ma znaczenia tak naprawdę to kim jest kobieta. Nawet te piękne, bogate, niezależne aktorki i modelki mogą wdepnąć w gówno.

Przykłady związków z toksycznymi mężczyznami w mediach

Naprawdę nie trzeba daleko szukać, wystarczy wejść na Pudelka:

Kim Kardashian będzie walczyć o PEŁNĄ OPIEKĘ nad dziećmi! “Bitwa będzie brutalna”

Od kilku dni media żyją rzekomym rozwodem Kim Kardashian i Kanye Westa. Najwięcej emocji bez wątpienia wzbudziły plotki o niewierności rapera, co miało znacznie przyczynić się do decyzji celebrytki o zakończeniu małżeństwa. 

Dominic D’Angelica z “Top Model” był skazany za SEKS Z NIELETNIĄ?!

Według dokumentów dostępnych na oficjalnych stronach rządowych kalifornijskiego hrabstwa Amador Dominic D’Angelica został w 2011 roku skazany za uprawianie seksu oralnego z osobą nieletnią, poniżej 16. roku życia. Sam miał wtedy 22 lata. D’Angelica miał dostać wyrok 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. 

Skompromitowany Dominic D’Angelica udziela PORAD “MOTYWACYJNYCH”: “Życie zawsze będzie przeszkadzać ci na drodze do sukcesu”

Sia też jest ofiarą Shia LaBeoufa? “Zostałam skrzywdzona przez PATOLOGICZNEGO kłamcę. Jest BARDZO CHORY”

Ja też zostałam zraniona emocjonalnie przez Shię, patologicznego kłamcę, który wciągnął mnie w związek, kłamiąc, że jest singlem. Uważam, że jest bardzo chory i współczuje mu oraz jego ofiarom. Po prostu wiedz, jeśli kochasz siebie – bądź bezpieczny, trzymaj się z daleka – napisała na Twitterze 44-letnia gwiazda.

Shia LaBeouf i Margaret Qualley ROZSTALI SIĘ! “Po prostu są na innych etapach w życiu”

Wszystkie powyższe przykłady są tylko z dzisiaj. Z pierwszej strony wpisów Pudelka (i powiązanych z nimi artykułów). Ale mimo tego, że są to ledwie trzy przykłady widać jak różne są to przykłady jeżeli chodzi o facetów.

Nie są to najgłośniejsze medialnie sprawy. Chodziło mi tylko o pokazanie jak niewiele trzeba, aby znaleźć przykłady.

Dlaczego wchodzimy w związki z toksycznymi mężczyznami

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Cechy które są pozytywne i czynią z nas świetne matki  – radzimy sobie z przeciwnościami, jesteśmy opiekuńcze, troszczymy się na nasze pociechy, ocieramy im łzy, zajmujemy się w chorobie – robią z nas potencjalne ofiary

Bo w związkach, w których nie ma jeszcze dzieci, często właśnie tę rolę przejmuje facet. Nad którym trzeba skakać i prawie podcierać tyłek. Nie raz słyszałem od koleżanek jakiego one mają wspaniałego faceta bo ładne pozmywał naczynia. Pierwszy raz w tej dekadzie.

Są też księżniczki, które zrobią wszystko, aby nie burzyć swojego obrazu — kobiety, które ma najszczęśliwsze życie. Nie dopuszczą do siebie myśli, że coś może być nie tak. A w dodatku to one mają rację i wszyscy dookoła się mylą.

Podobnie mogą mieć kobiety wykształcone, utalentowane z sukcesami zawodowymi. One z kolei mogą nie dopuszczać myśli, że popełniły błąd. Przecież one nie popełniają błędów!

Kobiety młode mogą być zbyt niedoświadczone, kobiety dojrzałe zbyt zdesperowane. 

Samotne matki z trudnej sytuacji finansowej. Żony polityków, wpływowych i znanych przedsiębiorców. Wszystkie uzależnione materialnie od swojego partnera.

One wszystkie są jeszcze w dobrej sytuacji w porównaniu do kobiet, które żyją w religiach i kulturach, które im nie dają żadnego wyboru. To jest prawdziwa tragedia.

Czy można coś z tym zrobić?

Nie jestem naiwniaczką i nie powiem, że już znamy typy toksycznych facetów, wiemy kim są i kto może paść ich ofiarą to teraz przed nimi się uchronimy.

Nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie „miłość jest ślepa”, „bad boy kocha mocniej”. Przed miłością nie da się uchronić, a serce nie sługa.

Ale nie martw się, jeszcze zastanowimy się wspólnie, czy każdy związek z toksycznym meżczyzną jest dla ciebie zły.

Comments are closed.